Novinky 2018

 

25. května-3. června - Dovolená s retrieverem 2018, Kyselka.

Původně jsme ani neplánovali letos jet, ale nakonec všechno vyšlo a prožili jsme opět úžasných devět dní v panenské přírodě Doupovských hor.  První sobotní odpoledne jsme strávili na mysliveckém dni v Dubině, kde byla velká výstava loveckých trofejí a také spousta dobrot a všeho možného, co k myslivosti patří a poté jsme se vydali na Kyselské slavnosti, kde jsme si na závěr zatrsali při písničkách od Abby.  S Denýskem jsme cvičili celý týden ve skupině pana Míška staršího a moc jsme si to užili, i když byla vedra.  Jeden den jsme si místo cvičení udělali výlet do rezervace na Ostrovské rybníky. Na další výlety jsme nechali psy odpočívat a prošli jsme si novou Mattoniho stezku a Skalky skřítků, za což nám všem turistům Boženka vyrobila na památku krásného skřítka z keramiky. Závěrečný Doupovský pohár byl letos jako oficiální podzimní zkoušky, těch jsme se v Denýskových deseti letech už nezúčastnili a místo toho jsme si vylezli na Vladař. V tom vedru to byl také docela výkon. Večer po zkouškách potom tradiční pečená kolena, živá hudba a tancování pod širým nebem dlouho přes půlnoc …   tak adieu, zase příště!

Prodloužený víkend 27. dubna – 1. května jsme  strávili na táboře  na Leštině. Cvičili jsme ve skupině Ilony Bártové spolu s Yvettou Holanovou, Zdeňkou Šímovou, Lenkou Blahoutovou a jejich retrievery. Počasí bylo nádherné letní, odpoledne vedro, že jsme cvičili už jen u vody a dokonce se dalo koupat v Komorníku. Poslední den měli mladí psi OVVR, tak jsme si dali volno a vyrazili na dlouhou procházku.

A jako bonus máme na památku spoustu fotek od našich skvělých fotografek - včetně Denýskova aportu kapra (panička je slepejš a myslela si, že na tom rybníku plave ještě jedna kachna) angel

fotky od Ilonky

fotky od Zdeny

 Denýsek na táboře oslavil desáté narozeniny. Všechno nejlepší, zlatíčko!

 

8. dubna – účastníme se tradičního Prokopova poháru. Startovali jsme ve třídě seniorů a skončili jsme šestí. Výsledky všech tříd: zde

Leden-únor

  

Výlet na hrad Zbořený Kostelec.

    

Zima u nás doma

      

Kokořínský důl - Pokličky

 

10 let. Co dál?

Co plánuje psí senior v desátém roce svého věku? Na lidské roky je to nějakých pětašedesát. Je to moc nebo málo? Nejstarší maratónec světa Fauja Singh doběhl svůj poslední závod ve 101 letech . . .

Ne, na zkoušky se letos nechystáme. Asi bychom už mezi mladými vypadali poněkud exoticky. A tak jen dál rekreačně cvičíme na výjezdech a chodíme na výlety. Snad ještě v létě zahánění bažantů na Konopišti a v září kachny. Jeden speciální plán ale máme. Za všechny ty roky zkoušek jsme poznali spoustu nádherných míst, kdy si člověk říká, jak je tam všude krásně a jak se tam někdy zajedeme podívat. Jen tak si ta místa pořádně prochodit. Krajinu Čertova Břemene, Podbrdského poháru, hrad Valdek, . . . byla jich spousta. Poznat z těch míst i něco víc, než louku, na které se táhly vlečky a les, v kterém jsme kdysi došli barvu. Deny je velký turista, celý život byl zvyklý chodit dlouhé trasy; i díky tomu má dnes kondici, kterou má.

 

 

TOPlist
aktualizováno: 13.06.2018 10:58:11